Inventor CAM

CAM a výroba na CNC

Každé priemyslové odvetvie má svoje špecifické nároky na výrobky vysokej kvality. Skúsenosti užívateľov z mnohých oborov sú neustále prenášané do vývoja. Vďaka tomu má zákazník jedinečnú šancu využiť tieto znalosti a metódy a použiť ich na dosiahnutie tých najlepších možných výsledkov.

Rozsiahla zákaznícka základňa pokrýva trh v tak širokých oblastiach priemyslu, ako:
• Letecký priemysel
• Automobilový priemysel
• Petrochemický
• Konštrukčný
• Výroba foriem
• Lekársky priemysel
• Motor šport
• Lodný priemysel
• Zákazková výroba

Autodesk Inventor CAM

Autodesk Inventor CAM (predtým Invetor HSM ™) bol daný do predaja na Slovensku vo feb 2015. CAM je integrovaný do CAD softvérového riešenia. Obsahuje plnohodnotný 3D konštrukčný CAD Autodesk Inventor Professional (optimalizovaný pre 64 bit architektúru operačného systému od ver 2017 pre Windows 10) do ktorého je integrovaný CAM. Jeden celok určený pre CNC programátorov, konštruktérov, a technológov na rýchlu tvorbu opracovania dielov, vytvorených v ľubovoľnom CAD systéme. Či už pracujete s rôznymi CAD formátmi alebo použijete náčrty, Inventor CAM Vám umožní stať sa produktívnym behom niekoľkých minút. Pri opracovaní návrhu 3D modelu integrovaného v CAM využíva štandardné stratégie pre generovanie dráh nástroja pre frézovacie aj sústružnické operácie už v základnej ponuke. Inventor CAM obsahuje pokročilé funkcie, ako adaptívne frézovanie, simuláciu na overenie dráh použitých nástrojov, a prekladač do NC kódu (post-procesor).

Funkcie
Inventor CAM je dostupný len v novom komplexnom softvérovom balíku určenom pre priemyselnú výrobu. V rámci rozšírenej podpory od spol. Autodesk je balík počas trvania kontraktu (1 rok | 3 roky) priebežne aktualizovaný a jeho funkčnosť je trvale rozširovaná zvyšovaná.

Obsahuje 2,5 osé a 3 osé plynulé frézovacie stratégie, 4 a 5 osé stratégie pre frézovanie bokom a naklonením nástroja či viacosá kontúra, sústružnické a sústružnicko frézovacie stratégie. Obsahuje aj potrebné nadstavby pre programovanie Sondy, Simulácie a kontrolu dráh držiaka nástroja voči zveráku s polotovarom či iné.

S CAM sú tiež dodávané postprocesory. CAM začal slúžiť aj pre generovanie dráh pre Plazmu, Laser, rezanie Vodným lúčom. Prispôsobivé (Adaptívne) odoberanie materiálu je pokročilá frézovacia – hrubovacia stratégia oceňovaná v zákazkovej výrobe.

Adaptívne Frézovanie – Hrubovanie (Adaptive Clearing)
Prispôsobivé (Adaptívne) odoberanie materiálu je pokročilá frézovacia – hrubovacia stratégia. Je vysoko efektívna pri odstránení veľkého objemu materiálu. Pomocou konštantného zaťaženia nástroja a optimalizovaných frézovacích dráh, Inventor CAM znižuje čas hrubovania 4 krát a viac. V 2018 bolo pridané hrubovanie aj pri návrate nástroja. V porovnaní konvenčným hrubovaním zvyšuje životnosť nástroja až o 10 krát v závislosti na tvrdosti materiálu polotovaru. Výpočtový výkon viac-jadrovej technológie počítačového 64bit procesora a spôsob zreťazenia obrábacích dráh pri adaptívnom hrubovaní dostalo technológiu „Adaptive Clearing“ na piedestál.

AnyCAD
Funkcia pomenovaná „AnyCAD“ umožňuje diely a zostavy selektívne importovať do aplikácie Inventor prakticky z ľubovoľného CAD systému, pri zachovaní vzájomnej previazanosti zmien (asociativity). Konštrukčné zmeny vykonané v zdrojovom CAD systéme upozornia na potrebu aktualizácie súvisiacich CAD dáta, ako sú výkresy a dráhy, čo vám ušetrí drahocenný čas aj náklady pri chybnom preklade. AnyCAD je interoperabilita medzi CAD, zahrnutá v Autodesk Inventor. Znižuje potrebu používať viac CAD systémov a eliminuje manuálne preklady súborov, či ich aktualizácie na nové verzie.

Moderná architektúra
Inventor CAM je navrhnutý tak, by využil najnovšie technológie pracovných staníc, ktoré dosahujú vynikajúci výkon, najmä pri práci na veľkých a zložitých tvaroch. Podpora viac-jadrových 64 bit výpočtov enormne urýchľuje generovanie dráhy nástroja. Zadarmo je dodávaná výkonná a užitočná aplikácia Distribuovaný CAM. Umožňuje maximalizovať výpočtový výkon tým, že automaticky rozdelí úlohy na nevyťažené PC v lokálnej sieti tak, aby sa skrátil čas výpočtu pre dráhu nástroja.

Trial verzia a doplňujúce informácie nájdete tu.

Skrátenie času frézovania cca o 50%, ukážka tu.

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

Prihláste sa na odber noviniek
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter