Prechod z AutoCADu LT na AutoCAD vrátane špecializovaných nástrojov

Kedy je čas urobiť zmenu k lepšiemu

Martz Technologies, Inc. je spoločnosť, ktorá sa zaoberá priemyselnou automatizáciou v rôznych odvetviach naprieč stredoatlantickými štátmi. Inžiniersky tím sa roky spoliehal na systém AutoCAD LT. Neskôr sa však ukázalo, že na dosiahnutie požadovanej štandardizácie procesov je nevyhnutná veľká zmena. Rozhodnutie nechať AutoCAD LT za sebou nebolo ľahké. Firma sa rozhodla využívať softvér AutoCAD a sadu elektrických nástrojov, ktorá je zahrnutá v predplatenom balíku. Prenikli tak do sveta ozajstnej efektivity a nových funkcií.

Odvážny krok so softvérom AutoCAD

Viac než 20 rokov spoločnosť Martz Technologies, Inc. poskytovala svoje služby rôznym priemyselným odvetviam v stredoatlantických štátoch. Či už ide o elektrickú a riadiacu techniku pre výrobu potravín, zariadenia na filtráciu sladkej vody alebo čističky odpadových vôd, spoločnosť sa zameriava na rozvoj a výrobu úplne nových ovládacích panelov, zariadení a komponentov, ktoré tiež vyžadujú nové elektrické výkresy.

„Od prvého dňa založenia spoločnosť vždy používala systém AutoCAD LT,” povedal David Slusser, projekt manažér Martz Technologies. „Normy CAD boli v našom tíme vždy náročné. Netrénované oko by si pravdepodobne rozdiel vo výkresoch za posledných 10 či 15 rokov ani len nevšimlo. Iba keď prácu vzájomne kontrolujete a porovnávate v určitých bodoch kontroly, môžete spozorovať rozdiely.“

Pred niekoľkými rokmi spoločnosti Martz Technologies odporučil AutoCAD a sadu elektrických  nástrojov novoprijatý technik. Šlo mu predovšetkým o zlepšenie doterajších zaužívaných štandardov.

„Dali sme tomu šancu. V rovnakom čase a kvôli vysokému pracovnému vyťaženiu sme nemali čas, ktorý bol nevyhnutný na učenie,“ hovorí Slusser. „Nakoniec sme upustili od starých zvykov a zostali sme pri tom, čo sme vedeli, teda pri časovo náročných procesoch.”

„Minulý rok sme sa rozhodli urobiť krok vpred s prechodom na AutoCAD a sadu elektrických nástrojov,“ pokračuje. „Uvedomovali sme si, že produkt je plný funkcií, ktoré sme potrebovali čo najrýchlejšie implementovať. Preto sme sa rozhodli investovať do školenia pre našu technickú skupinu od partnera Autodesk, spoločnosti Synergis Engineering Design Solutions.“

Vyskúšať AutoCAD zdarma

Stiahnite si bezplatne nástroj AutoCAD či AutoCAD LT na 30 dní a vyskúšajte jeho možnosti.

Aha momenty s elektrickými nástrojmi

Kľúčovým rozhodnutím pri prechode na nový softvér bolo vymenovať jednu zodpovednú osobu. Rich Kaminski je špecialista na AutoCADu a udržiava dohľad nad procesom a štandardizáciou spoločnosti. Vďaka školeniam a radám od spoločnosti Synergis mohli Slusser a Kaminski hneď vidieť, ako sa ich štandardy zlepšujú.

Výkres vytvorený pomocou AutoCADu a sady elektrických nástrojov od spoločnosti Martz Technologies, Inc.

„Keď sme používali AutoCAD LT, pokúsili sme sa pomocou „pseudoelektrického súboru nástrojov“ štandardizovať symboly a nefungovalo to dobre,“ hovorí Kaminski. „Boli aj situácie, keď niekto mohol modifikovať knižnicu symbolov na vlastnom notebooku, ale napokon ju zabudol nahrať, aby bola prístupná každému. Teraz sme schopní mať všetko na globálnom serveri, ku ktorému máme všetci prístup. Napríklad ak upravíte ikonu, zmena je rovnaká pre celú spoločnosť a môže ju používať ktokoľvek iný. Tento krok bol veľmi dôležitý k tomu, aby sme sa nabrali ten správny smer.“

Približovať k hlavnému cieľu štandardizácie bolo skvelé a naozaj nás milo prekvapilo, keď sa dozvedeli, koľko toho ešte môžeme využiť.

„Počas jedného zo školení sme sa dozvedeli, že výkres s hromadnými zmenami môžeme exportovať do programu Excel, upraviť ho a potom importovať späť,” hovorí Kaminski. „Boli sme nadšení, naše očakávania boli vysoké a chceli sme sa toho dozvedieť čo najviac.”

„Schopnosť manipulovať s popismi v AutoCADe z tabuľky je oveľa ľahšia ako otváranie každého výkresu, najmä pri použití integrácie programovateľným logickým automatom (PLC) pri exportovaní,“ pokračuje. „Ak máte niekoľko bodov IO, ktoré musíte zmeniť, je veľmi otravné otvárať každý výkres a upravovať každý riadok. Často nám dokončenie projektov s 2400 bodmi IO a 260 stránkovou výkresovou sadou v systéme AutoCAD LT trvalo aj šesť mesiacov. A to aj napriek tomu, že na ňom pracovalo viac ľudí. Vďaka súprave elektrických nástrojov je schopnosť upravovať popisy a naše výkresy v programe Excel obrovskou výhodou, ktorá šetrí čas. Tento projekt sme boli schopní dokončiť za polovičný čas.“

S dovolením Martz Technologies, Inc.

Funkcie ako wire referencing, číslovanie a dokonca zoznamy dielov produktov (BOMs) tiež dostávajú úplne nový význam.

„Z pohľadu manažmentu sú zoznamy dielov produktov (BOMs) dôležité,“ hovorí Slusser. „Keď budeme prechádzať našou implementáciou, budeme vedieť, že BOM presné s výkresovou sadou.“

Použitie sady elektrických nástrojov na nových projektoch

Po niekoľkých mesiacoch práce s elektrickými nástrojmi, náš tím vidí mnohé benefity. V roku 2017 spoločnosť Martz Technologies vytvorila výkresy v aplikácii AutoCAD LT pre ovládacie panely jedného hydraulického lisu vo výrobnom závode dlhoročného zákazníka. Vďaka systému AutoCAD LT strávil náš tím vypracovaním výkresov 220 hodín. S rovnakou spoločnosťou momentálne pracujeme aj na ďalšom projekte v podobe troch nových hydraulických lisov, ale dnes už pomocou novej súpravy elektrických nástrojov.

Pri prvom lise sme kompletne prepracovali výkresy AutoCAD LT z roku 2017 a aktualizovali ich pomocou sady elektrických nástrojov. Druhý a tretí lis sú v jednom veľkom balíku na kreslenie. Po konvertovaní prvého výkresu do sady elektrických nástrojov bola schéma číslovania prepracovaná tak, že vyhovuje jednému balíku výkresov.

Nainštalovaný ovládací panel. S dovolením Martz Technologies, Inc.

Tretí lis je fyzicky dvakrát väčší ako ostatné dva lisy, čo samozrejme zvyšuje jeho zložitosť. Vďaka použitiu konvertovaných výkresov prvého lisu ako základu je možné ľahko upravovať a rozširovať aj ostatné výkresy.

Celkový počet hodín strávených na novom projekte bol 550 hodín – vrátane všetkých nových lisov, kompletizácie, ďalšieho školenia a predbežného prispôsobovania. Postupným prispôsobovaním sa čas strávený na budúcich projektoch ešte zníži.

„Vďaka tomuto projektu sme prispôsobili sadu elektrických nástrojov našim potrebám aj vrátane vlastnej knižnice symbolov a úprav umiestnenia čísel vodičov, odkazov a schém číslovania,” hovorí Slusser. „Rich tiež použil tento projekt ako školiacu platformu pre dvoch inžinierov, ktorí nepoznali sadu elektrických nástrojov.”

Pokiaľ ide o prechod z AutoCADu LT na AutoCAD, Slusser dokáže pochopiť strach aj obavy. Ale podľa neho to za to stálo.

„Každému, kto premýšľa o prechode z AutoCADu LT a o používaní nástrojov so systémom AutoCAD by som povedal, nech to jednoducho urobí.“ A dodáva: „Musíte byť trpezlivý. Budete sa cítiť ako na vrchole ľadovca. V budúcnosti sa toho ešte veľa naučíte a budete chcieť využívať oveľa viac. “

Vyskúšať AutoCAD zdarma

Stiahnite si bezplatne nástroj AutoCAD či AutoCAD LT na 30 dní a vyskúšajte jeho možnosti.

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

Prihláste sa na odber noviniek
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter