AutoCAD LT

AutoCAD LT® je softvér CAD (Computer-Aided Design), na ktorý sa architekti, projektanti, konštruktéri a návrhári spoliehajú pri tvorbe presných 2D výkresov a dokumentácie.

AutoCAD LT je jednoduchšia verzia plného AutoCADu určená predovšetkým pre menej náročné aplikácie a občasných používateľov, pracujúce pod Windows alebo Mac OS. Predstavuje cenovo dostupné rozšírenia pre váš konštrukčný tím. Obmedzenie proti plnému AutoCADu spočívajú predovšetkým v podpore 3D, programovanie a doplnkových funkcií (pozri porovnanie funkcií a ROI kalkulátor). Je to jediný produkt plne kompatibilný s formátom DWG AutoCADu.

AutoCAD LT je spolu s plnými verziami AutoCADu úspešne nasadzovaný na projekčné a konštrukčné práce (stavebníctvo, strojárstvo, mapovanie, projekty domov, kuchyne, inžinierske siete, konštrukcia prípravkov, rozvody elektro / voda / plyn, telekomunikácie a ďalšie inžinierske siete, schémy a grafy, atď.) po celom svete.

Súčasťou subscription k AutoCADu LT je aj webová a mobilná verzia AutoCADu, vrátane editácia DWG (pre Android, iOS a Windows).

Každý rok Autodesk prináša nové verzie produktov. Pozrime sa na nové funkcie AutoCAD LT 2021:

Porovnanie Xrefov
Už vo verzii 2019 prišiel AutoCAD s porovnávaním výkresov a s každou veľkou aktualizáciou alebo verziou vylepšoval túto funkciu. Ani tento rok nie je výnimkou – pribudla možnosť porovnávania  Xrefov. Teraz už nemusíte otvárať nový súbor, v ktorom porovnávate obidva súbory, ale môžete zostať v rozpracovanom projekte.

História výkresov
Autodesk pridal do AutoCADu novú veľmi zaujímavú funkciu, a to Históriu výkresov. Využijete je však iba vtedy, ak vlastníte cloudové úložisko Microsoft OneDrive, Box alebo Dropbox. Záznam histórie výkresu sa vytvorí po prvom spustení súboru, ktorý je umiestnený na spomínanom cloudovom úložisku. Takisto môžete tiež porovnávať v histórii výkresov aktuálnu verziu s akoukoľvek predošlou verziou. História výkresov obsahuje možnú filtráciu podľa dátumu, užívateľa alebo časového prírastku. Paletu Histórii výkresov je možné zobraziť na karte Pohľad.

Paleta Bloky
Vylepšená Paleta Bloky umožňuje prístup k blokom kedykoľvek a kdekoľvek na podporovaných cloudových úložiskách (Microsoft OneDrive, Box alebo Dropbox). Na karte Bloky je možné vidieť  bloky použité v aktuálnom výkrese. Je možné tieto bloky synchronizovať do cloudového úložiska, kde je uložený výkres. Po otvorení výkresu pomocou webovej aplikácie AutoCAD je možné tieto bloky použiť.

Cloudové úložiská
U tejto verzie Autodesk rozšíril zoznam cloudových poskytovateľov o ďalšie známe meno, a to Google Drive. Teraz si môžete otvoriť priamo DWG súbor z tohto úložiska.

Rýchle meranie
Do funkcie Rýchle meranie pribudla funkcia merania obvodu a plochy, stačí kliknúť do uzavrenej oblasti a v dynamickom popisku sa zobrazia hodnoty vyššie uvedeného merania. Pokiaľ je potrebné spočítať naraz viac oblastí, treba podržať pri výbere oblastí klávesu Shift.

Zjednodušená možnosť Orezať a Predĺžiť

S touto zjednodušenou možnosťou už netreba vyberať hranice pre príkazy orezania alebo predĺženia. V rýchlom režime vyberiete všetky potencionálne hranice. Orez alebo predĺženie sa dá urobiť klikom a potiahnutím alebo dvoma klikmi (viď. obrázky nižšie).

Prerušenie objektov v jednom bode
Nový príkaz PRERUŠVBODE priamo rozdelí úsečku, oblúk alebo krivku na objekty v jednom bode.

Prihláste sa na odber noviniek

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter