ReCap

ReCap (reality capture) – je softvér pre zachytenie reality a 3D skenovanie v záujme vytvárania inteligentných modelov.

Riešenie pre:

Autodesk ReCap je súčasťou všetkých sád Collection alebo ako samostatný softvér ReCap Pro.

Využitie ReCap

Využíva sa ako nástroj pre spracovanie a indexovanie rozsiahlych mračien bodov z laserového 3D skenovania. Podporuje dáta z rôznych typov 3D skenovacích zariadení. Mračno bodov transformuje  do CAD aplikácií – od malých modelov až po rozsiahlejšie stavby, resp. krajiny.

Ako to funguje ?

Laserové skenovanie je metóda na použitie premietaného lasera s cieľom vytvoriť virtuálne znázornenie akéhokoľvek existujúceho priestoru alebo objektu pomocou súboru „bodov“, ktoré majú určitú vzdialenosť od samotného lasera. Každé skenovanie vytvára tisíce bodov (mračno bodov) a tieto body je možné zobraziť ako zjednodušený model vašich naskenovaných položiek. Môžete si to predstaviť ako sonar alebo echolokáciu, ale namiesto zvuku sa použije svetlo.

Oveľa presnejšie s ReCap

Softvér ReCap od Autodesku je jednoducho použiteľný balík, ktorý vám umožňuje priamo otvárať súbory mračna bodov a pomocou niekoľkých prispôsobiteľných nastavení filtrovať údaje, ktoré nepotrebujete, a pracovať so súbormi v lepšie spravovateľnej veľkosti. Súbor bodov ReCap môžete použiť na vyčistenie skenu existujúcej budovy a potom ho importovať do Revitu a začať s presným 3D návrhom, kde si môžete byť istý , že neexistujú žiadne konflikty s existujúcimi prvkami. Podobne môžete importovať vyčistený cloud ReCap do Civil 3D a použiť údaje z mračna bodov na generovanie povrchov atď. pre vaše existujúce podmienky na lokalite s takou presnosťou, akú ste nikdy predtým nevideli, a to v priebehu niekoľkých minút.

Vhodný pre každého

Táto technológia je vhodná aj pre strojársky a výrobný priemysel. Môžete zaznamenať realitu akejkoľvek existujúcej časti, napríklad objímky potrubia, ku ktorej sa potrebujete pripojiť, ale nemáte pre ňu žiadne konštrukčné parametre. Pomocou tejto technológie môžete prekryť svoj nový diel tak, aby zodpovedal veľkosti, umiestneniu otvorov pre skrutky atď. s presnými toleranciami, a to všetko pomocou niekoľkých kliknutí.

O spoločnosti Autodesk

Technológia Autodesk zahŕňa architektúru, inžinierstvo, stavebníctvo, dizajn a výrobu produktov, médiá a zábavu, čím umožňuje inovátorom na celom svete riešiť veľké i malé výzvy.

Softvéry od Autodesk pomáhajú zákazníkom navrhovať a vytvárať lepšie výrobky pre všetkých, od zelenších budov cez inteligentnejšie produkty až po fascinujúce trháky. 

Verzie ReCap

ReCap

načíta súbory skenovaných bodov v rade obvyklých formátov. Indexovaním mračna bodov vytvoríte komprimované súbory, ktoré je možné priamo spracovať v AutoCADe, Inventore, Revite, Navisworkse a v 3ds Max.

ReCap Pro

je komerčná verzia RECAP s pokročilejšie funkčnosťou. Vie kombinovať dáta z viacerých skenov dohromady. Aplikácia ReCap Pro slúži aj na vytváranie 3D modelov z importovaných fotografií a laserových skenov. Výstupom je mračno bodov alebo sieť pripravená pre nástroje na projektovanie v softvéri BIM a CAD.

ReCap Photo

Od roku 2013 je v ReCap Pro k dispozícií súvisiaca cloud služba Autodesk ReCap Photo, ktorá automatický vytvára profesionálne otextúrované sieťové 3D modely alebo mračná bodov zo série fotografií objektu urobených z rôznych smerov, vrátene série forografií z dronu (UAV). ReCap Photo používa podobný princíp ako staršie aplikacie Autodesk123D Catch, ale v profesionálnejšej podobe s vyšším rozlíšením.

Použiteľnosť
ReCap je jednoduchý na používanie. Vyberiete bodový súbor, ktorý chcete importovať a ten sa pridá do nového projektu ReCap. Štruktúra projektu vám umožňuje rozdeliť skenovanie na spravovateľné časti a pracovať len s údajmi, ktoré potrebujete v danom čase.
Po výbere súborov na import projektu použijete na údaje filtre. Filtre vám umožňujú nastaviť vonkajšie limity pre vaše údaje, takže ak chcete preniesť iba konkrétnu oblasť skenovania, stačí vybrať hranicu, ktorá končí blízko nej a všetko mimo rámčeka sa neimportuje. ReCap vám tiež umožní použiť „šumové filtre“, ktoré vám umožnia eliminovať „zablúdené zábery“, ktoré mohli byť zachytené skenovaním.

Keď sú vaše údaje v ReCap, môžete začať s výberom toho, čo chcete vyčistiť, zobraziť, upraviť atď. pomocou jednoduchých nástrojov na výber, ako sú okná, výber na základe farieb a dokonca aj plošný výber. Posledný nástroj je užitočný najmä pri práci so štruktúrami, ako sú budovy a cesty. Jednoduchým kliknutím na ikonu Planar Selection a výberom niekoľkých bodov na obrazovke softvér vyberie všetky body v danej rovine (t.j. stenu) a odfiltruje všetky ostatné, aby ste mohli pracovať len s konkrétnymi údajmi, ktoré chcete.

Novinky

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

Akcia na 3DCONNEXION

Akcia na produkty 3DCONNEXION Akcia platí len do 30.6.2024 alebo do vypredania zásob. 1. 3D

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter