Navisworks

Navisworks umožňuje používateľom otvoriť a kombinovať 3D modely, pohybovať sa v  nich v reálnom čase a skontrolovať model pomocou sady nástrojov, vrátane komentárov, zvýraznenia, rôznych uhlov pohľadu, a meraní

Riešenie pre:

K tomu zadarmo:

CAD technická podpora v hodnote €473

Využitie

Autodesk Navisworks sa používa predovšetkým v stavebnom priemysle ako doplnok 3D dizajn balíkov (ako napríklad Autodesk Revit, AutoCAD a MicroStation). Navisworks umožňuje používateľom otvoriť a kombinovať 3D modely, pohybovať sa v  nich v reálnom čase a skontrolovať model pomocou sady nástrojov, vrátane komentárov, zvýraznenia, rôznych uhlov pohľadu, a meraní. Implementované plug-iny umožňujú detekciu kolízií, 4D simulácie, fotorealistické vizualizácie a PDF  publikovanie. Taktiež podporuje rozsiahle projekty, ktoré obsahujú veľké objemy CAD dát.

Čo ponúka Autodesk Navisworks z pohľadu funkcií?

Nástroje a funkcie Navisworks
• Clash detection
• Plánovanie 5D projektu
• Rendering
• Simulácie konštrukcie
• Koordinácia
• Kvantifikácia

Skladá sa s produktov

Navisworks Manage

umožnuje detekciu kolízií v návrhu (Clash detective), ďalej porovnanie 3D návrhu so zameranými dátami, správu kolízií, vizualizácie s rôznymi materiálmi a osvetlením, animácie, publikovanie modelov, zdieľanie  dát.

Navisworks Simulate

4D simulácie s prepojením CAD dát a časovej osy, plánovanie s prepojením na systémy pre správu projektov, odchýlky medzi plánovanými a skutočnými termínmi, výstupy simulácií do AVI animácií, publikovanie modelov a iné.

Navisworks Freedom

bezplatný prehliadač NWD a 2D aj 3D DWF súborov. Navisworks Freedom dovoľuje všetkým zúčastneným prehliadať modely, dáta a animácie z produktov Navisworks a zlepšiť tak komunikáciu  a vzájomnú  kooperáciu členov pracovného tímu.

Všetky uvedené aplikácie obsahujú odmeriavacie a publikačné nástroje, tvorbu pohľadov, rezov a priechodov v podobe animácií. Umožňujú  prepojenie na SQL databáze, pre automatizáciu krokov sa použije API.

Kto by mal používať Navisworks?

Tento softvére je predovšetkým určený pre profesionálov v stavebníctve. V súčasnosti sú ľudia v uvedenom odvetví stále proaktívnejší pri riadení projektu prostredníctvom efektívneho dizajnu a správy dokumentov v rámci svojej spoločnosti pred spoluprácou s inými disciplínami. To znižuje množstvo nezrovnalostí a rieši možné problémy v rámci ich vlastného modelu, čím každému ušetrí veľa času pri práci na dizajne a koordinácií projektu.

O spoločnosti Autodesk

Technológia Autodesk zahŕňa architektúru, inžinierstvo, stavebníctvo, dizajn a výrobu produktov, médiá a zábavu, čím umožňuje inovátorom na celom svete riešiť veľké i malé výzvy.

Softvéry od Autodesk pomáhajú zákazníkom navrhovať a vytvárať lepšie výrobky pre všetkých, od zelenších budov cez inteligentnejšie produkty až po fascinujúce trháky. 

Aké su výhody?

• Súbor Navisworks sa dodáva vo formáte NWD, čo je relatívne malá veľkosť súboru, ktorý obsahuje celkové informácie o 3D projekte, ktoré môžu klienti použiť na prezeranie pomocou aplikácie Navisworks Freedom.
• Vykonávanie detekcie kolízií umožňuje zainteresovaným stranám vyriešiť problémy už vo fáze návrhu, čím šetrí nielen úsilie, ale predovšetkým náklady a čas.
• Agregované modely je možné analyzovať vyššou rýchlosťou v porovnaní s Revitom.
• Jednoducho upravte vzhľad modelu pomocou výberových a vyhľadávacích setov.
• Niekoľko možností exportu pre rôzne nástroje znamená, že používatelia môžu znova použiť určité nastavenia pre iné relevantné projekty.
• Simulácia výstavby pomáha všetkým zapojeným do projektu vizuálne pochopiť a dať do súvisu akýkoľvek pohyb na mieste s harmonogramom projektu.
• BIM 360 Glue Integration poskytuje prístup k modelom v cloude.

Autodesk Navisworks podporuje prevažnú väčšinu projekčných CAD aplikácií (AutoCAD Architecture, Plant 3D,Revit, Microstation, Asta Powerproject V10).

Navisworks podporuje širokú škálu dát vo formátoch DWG, DXF,SAT, RVT, NWD, FBX, DGN, 3DS, DWF, IFC, IGES, IPT, IAM, PTS,DRI (PDS), 3DD, RVM (PDMS), SKP, STEP, STL, VRML, ZFC.

Návod na inštaláciu

Novinky

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

Akcia na 3DCONNEXION

Akcia na produkty 3DCONNEXION Akcia platí len do 30.6.2024 alebo do vypredania zásob. 1. 3D

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter