Vault PLM

PLM poskytuje celopodnikovú spoluprácu pre všetkých, ktorí sa podieľajú na životnom cykle produktu – od inžinierstva a dodávateľského reťazca až po kontrolu kvality a výrobu. Ak každý pracuje z centrálneho zdroja, môžu uviesť na trh lepšie produkty oveľa rýchlejšie.

Čo môžete robiť s PLM?

Vývoj nového produktu
Podľa produktovej rady, tímu alebo role nakonfigurujete šablóny projektu a stanovíte dôležité míľniky a úlohy v procesoch.
Správa kusovníka
V rámci celej organizácie môžete spravovať, graficky znázorňovať a zdieľať aktuálne údaje v kusovníkoch, a to v reálnom čase.
Správa zmien
Pomocou tohto rozhrania môžete odosielať, sledovať a schvaľovať žiadosti o zmenu a zmenové príkazy.
Riadenie kvality
Umožňuje automatické pracovné postupy k zaisteniu kvality, sledovaniu a zaznamenávaniu inžinierskych zmien a analýzy kvalitatívnych metrík.
Spolupráca s dodávateľmi
Vďaka informáciám o ponukách, nákupoch a dodávateľoch si zaistíte nepretržitý kontakt so svojím dodávateľským reťazcom.

Viac o PLM
Ak by ste chceli vedieť viac o PLM, môžete si pozrieť sériu webinárov na našom Youtube kanáli alebo v článku

Fusion 360 Manage

Je to cloudový PLM (Product Lifecycle Management) systém, ktorý umožňuje riadiť procesy. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných riešení, Fusion 360 Manage nie je len platforma, ktorú je potrebné od začiatku konfigurovať, ale poskytuje aj tzv. procesné šablóny. Tieto šablóny môžete začať používať už tak ako sú prednastavené alebo si tieto šablóny môžete konfigurovať podľa vášho záujmu. Môžete vytvárať veľmi pokročilé konfigurácie, robiť zmeny v rámci procesov a je aj možné si vytvoriť akýkoľvek proces, ktorý je pre vás dôležitý a potrebujete ho riadiť, čo zvyšuje jeho flexibilitu.

Systém je otvorený, čo znamená, že ho môžete pripojiť pomocou rôznych rozhraní k ďalším systémom. Typicky sa Fusion 360 Manage prepojuje s PDM (Product Data Management), aby bolo možné do neho dostávať informácie o kusovníkoch alebo štruktúru výrobku. Často je aj integrovaný s informačnými systémami, kde sa dostane k informáciám o cenách, skladovej dostupnosti, výrobným dátam a ďalším informáciám.

Fusion 360 Manage PRO
Verzia Pro obsahuje všetky funkcie PLM, a 25 GB úložného priestoru na používateľa.

Fusion 360 Manage Enterprise
Verzia Enterprise obsahuje všetky funkcie PLM, neobmedzené úložisko pre používateľa, SSO (Single Sing-On) a používanie licencií tretích strán.

Upchain

Platforma prišla do Autodesku v roku 2021. Upchain je tiež cloudové PLM riešenie. Tak isto ako Fusion 360 Manage obsahuje predpripravené šablóny, ale z hľadiska procesných zmien alebo kustomizácií nie je taký pružný. Je ale dobre predkonfigurovaný pre typické procesy, a vďaka tomu umožňuje veľmi rýchle nasadenie. Znamená to, že neumožňuje robiť v predpripravených procesoch tak veľa zmien a je teda menej flexibilný. Na druhú stranu tieto procesy vychádzajú zo skúseností, používajú ich iné firmy celkom úspešne, tak prečo sa tomu brániť?

Na rozdiel od Fusion 360 Manage ktorý rieši len riadenie procesov, Upchain ma v sebe nielen PLM modul, ale aj PDM, ale je ho tiež možné prepojiť aj s inými systémami.
Pri Upchain je obrovská výhoda, že spolupracuje nie len s Autodesk nástrojmi, ale dokáže obslúžiť aj CAD/CAM systémy tretích strán ako Catia, ProEngineer atď., čo zvyšuje jeho univerzálnosť.

Upchain Participant

Pomocou verzie Upchain Participant môžu používatelia prezerať súbory CAD a dostávať upozornenia. Môžu sa tiež podieľať na pracovných tokoch v reálnom čase.
Čo je zahrnuté v Upchain Participant ?
• Vlastné zobrazenie kusovníka pre atribúty CAD/non-CAD
• Prezeranie CAD súborov vo funkčnom 3D prehliadači
• Export údajov kusovníka do Excelu
• Zobrazí všetky typy súborov
• Zobrazí panely projektu, kalendár, úlohy a brány fázy

Upchain Team
Upchain Team je najvhodnejší pre projektových manažérov, aby viedli implementáciu v spolupráci s dodávateľmi a predajcami, plánovaním výroby, organizáciou financií a inžinierstvom. Tiež umožňuje realizovať IT rozpočty a nasadzovať analytické zostavy prostredníctvom dokumentov a súborov, ktoré môžete extrahovať zo systémového cloudu.
• Vlastné zobrazenie kusovníka pre atribúty CAD/non-CAD
• Všetky funkcie Participant
• Export kusovníka do Excelu
• Export podporných dokumentov
• Označenie 3D modelu GD&T a porovnávacích prekrytí
• Doplnky MS Office Suite
• Kontrola a história revízií/verzií dokumentu
• Importujte a prepojte kusovník a CAD s dokumentmi

Upchain Professional
Neobmedzený prístup so všetkými dostupnými funkciami. Navrhnutý pre majiteľov produktov a inžinierov. Vlastníci projektov a inžinieri môžu vytvárať pracovné postupy a vykonávať zmeny v akejkoľvek fáze vývoja a vykonávania, ako len jeden príklad.
• Vlastné zobrazenie kusovníka pre atribúty CAD / non-CAD
• Všetky funkcie tímu
• Upravte súbory CAD
• Spravujte a upravujte podporné návrhy CAD dokumentov
• Importujte a upravujte kusovník z XML/XLS
• Nastavenie, úprava a spustenie pracovného toku pre problémy, RFQ, ECR a ECN
• Vytvárajte nové projekty, šablóny, pracovné postupy a vlastné schémy číslovania dielov

Vault PLM

Vault PLM – riešenie určené na správu priemyselných dát
Vault PLM je softvérový balík, ktorý kombinuje funkcie Vault Professional a Fusion 360 Manage. Otvára možnosti pre prácu v nekonečnom režime spolupráce v rozsahu spoločnosti alebo v rozsahu všetkých riaditeľov projektu, a to počas celého životného cyklu produktu. Ponúka riešenie PLM aj PDM.
• Dátový a procesný manažment
• Kontrola životného cyklu produktu
• Integrácia všetkých multidisciplinárnych údajov
• Zlepšenie produktov a optimalizácia výroby

Viac o Vault Professional nájdete na našom Youtube kanáli alebo na stránke

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

Prihláste sa na odber noviniek
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter