Autodesk Flex licencovanie
Je pre vás vhodné?

Čo je Flex ?

Autodesk Flex tokeny predstavujú nový spôsob licencovania produktov Autodesk. Model je založený na tokenoch (žetónoch), ktoré môžete použiť na prístup k akémukoľvek softvéru dostupnému na Flex (dostupný je takmer každý softvér okrem rodiny LT). Predplatíte si vybraný balík tokenov a ďalej  ich použijete len na skutočné denné využitie produktu (Pay Per Use).

Komu Flex pomôže?

Flex môže byť prínosom pre spoločnosti, ktoré ešte neinvestujú do nástrojov Autodesku, používajú viac ako jeden typ softvéru, majú veľa zriedkavých používateľov alebo chcú pravidelne skúšať nové produkty a nemajú k týmto produktom prístup.

Cena a využitie tokenov

Jeden token stojí cca 3€ a jednotlivé produkty majú rôznu dennú sadzbu (napr. AutoCAD = 7 tokenov/24h).  Sadzba sa počíta od otvorenia produktu na nasledujúcich 24 hodín. Ak teda otvorím produkt v pondelok o 11:00 hod ráno, zatvorím ho 15:00 hod a znovu otvorím v utorok o 8:00 hod a používam do 10:00 hod, stále mi bude účtovaná len jedna 24 hod. sadzba. Minimálny nákup je 500 tokenov.

  • AutoCAD – 7 tokenov/deň
  • Inventor – 8 tokenov/deň
  • Revit – 10 tokenov/deň
  • 3ds Max – 6 tokenov/deň
  • Maya – 6 tokenov/deň
  •  Fusion – 3 tokeny/deň

Ostatné sadzby za jednotlivé softvéryFlex sadzobník 

Cena za jeden token je momentálne 2,75 € bez DPH. Minimálny počet tokenov je 100.

Výhodnejší od klasického prenájmu bude Flex len vtedy, ak používate softvér len občasne (menej ako 8 dní za mesiac). Pri častejšom využívaní je už výhodnejší klasický prenájom (Subscription).  

Čo by ste mali vedieť?

Nižšie je uvedených niekoľko pozoruhodných vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri rozhodovaní o zahrnutí tokenov Flex do svojho portfólia. Ale nebojte sa, sme tu, aby sme vám pomohli. Máme nástroje, ktoré vám pomôžu porozumieť vášmu využívaniu licencií a určiť, aké je najlepšie riešenie pre vaše podnikanie – či už je to Flex alebo prenájom

Tokeny sa spravujú v Autodesk účte

Svoje tokeny budete spravovať v účte Autodesk spolu s ostatnými predplatnými. Používateľom môžete priradiť tokeny a povoliť prístup k určitým alebo všetkým produktom dostupným s Flex. Využívanie tokenov si môžete pozrieť aj v sekcií Reporting vo svojom účte Autodesk. Zákazníci so štandartným predplatným budú mať prehľad o používaní tokenov podľa produktov. Zákazníci s Premium plánom budú mať prehľad o používaní tokenov podľa produktov a používateľov.

Nastavte, ktoré licencovanie chcete využiť

Ak má uživateľ priradenú klasickú prenájmovú licenciu a aj Flex, predvolene sa využije prenájmová licencia. Ak chcete aby používateľ využíval tokeny namiesto prenájmu, musíte mu odobrať licenciu subscription. 

Tokeny vám expirujú za jeden rok

Tokeny sú dostupné do jedného roka od dátumu zakúpenia. Ak tokeny nepoužijete, neprevádzajú sa. Pred zakúpením tokenov je dôležité porozumieť ich použitiu, aby ste sa uistili, že o žiadne zakúpené tokeny neprídete. Ak sa vám tokeny minú, môžete si tokeny zakúpiť prostredníctvom M&P kedykoľvek, nie len pri obnovovaní.  Používanie produktu sa účtuje každých 24 hodín po otvorení produktu používateľom. Neexistuje žiadna funkcia časového limitu a používatelia nie sú upozornení, keď dosiahnu alebo prekročia 24hodín. Používatelia si musia pamätať, že musia softvér zatvoriť, inak sa budú naďalej účtovať poplatky za používanie.  

Platba 

Ak máte záujem platiť Vaše tokeny na faktúru s 30 dňovou splatnosťou, objednávka musí byť minimálne v hodnote 1000,- € bez DPH. Tokeny je možné objednávať po stovkách. Pri počte 100, 200 a 300 je obmedzený spôsob platby na firemnú kartu, bankový prevod alebo PayPal. Ak máte záujem o platbu na faktúru s 30-dennou splatnosťou musíte objednať tokenov minimálne 400+.

Počet Tokenov

Ak neviete, koľko tokenov by ste si mali objednať, môžete využiť kalkulačku od Autodesku. Naším zákazníkom ale odporúčame nakúpiť menší počet tokenov (napr. 400) a po minutí si jednoducho objednať nové. Vyhnete sa možnému “vypršaniu” tokenov.

 
Máte záujem zakúpiť si Flex tokeny ?

Balíky tokenov si môžete objednať cez našich obchodníkov. Kontakt

Novinky

Promo AutoCAD

Využite Promo na nové licencie! Ušetrite na licenciách 20% na: AutoCAD LT/ LT for Mac

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter