Civil 3D

Softvér Autodesk Civil 3D je konštrukčné riešenie pre návrh a dokumentáciu, ktoré podporuje pracovné postupy Building Information Modeling (BIM) na rôznych typoch projektov civilnej infraštruktúry, vrátane ciest a diaľnic, pozemkových úprav, železníc, letísk a vodných zdrojov.

Riešenie pre:

Čo je Civil 3D?

Civil 3D pomáha profesionálom v oblasti civilnej infraštruktúry zlepšiť dodávanie projektov, udržiavať konzistentnejšie údaje a procesy a rýchlejšie reagovať na zmeny projektu. Okrem toho môžu používatelia pomocou špecifických nástrojov a prispôsobiteľných štandardov dizajnu pomôcť zefektívniť časovo náročné úlohy, ako sú križovatky, návrh kruhových objazdov a koridorov, usporiadanie pozemkov, potrubia a zemné plochy.

Medzi hlavné funkcie patria:

 • Nástroje založené na úlohách na správu údajov GIS a agregáciu údajov GIS s údajmi o návrhu.
 • Vykonajte rýchlejšie iterácie návrhu a zefektívnite časovo náročné úlohy.
 • Pripojte návrh k dokumentácii, aby ste zvýšili produktivitu a poskytli vyššiu kvalitu.
 • Vytvárajte plány, profily a prierezy ciest, pozemkových úprav a iných stavebných projektov.
 • Konzistentné projektové štandardy s výkresmi usporiadanými v štruktúre založenej na projekte.
 • Prístup k priestorovým údajom uloženým v súboroch, databázach a webových službách.
 • Štandardné dátové schémy, automatizované obchodné pracovné toky a šablóny správ pre elektrickú Severnú Ameriku, elektrickú Európu, vodárenský priemysel, odpadové vody a plynárenský priemysel.
 • Využite nástroje na vizualizáciu, simuláciu a analýzu vody integrované s procesom návrhu na zlepšenie realizácie projektu a rozhodovania.
 • Inteligentné civilné objekty, ktoré interagujú a vytvárajú vzájomne prepojené návrhy spolu s konfigurovateľnými štýlmi, ktoré umožňujú Civil 3D automaticky vyhovovať takmer všetkým grafickým štandardom.
 • Funkcie spolupráce vám pomôžu prekonať problémy koordinácie tímu a pracovného toku v rámci projektov civilnej infraštruktúry.

O spoločnosti Autodesk

Technológia Autodesk zahŕňa architektúru, inžinierstvo, stavebníctvo, dizajn a výrobu produktov, médiá a zábavu, čím umožňuje inovátorom na celom svete riešiť veľké i malé výzvy.

Softvéry od Autodesk pomáhajú zákazníkom navrhovať a vytvárať lepšie výrobky pre všetkých, od zelenších budov cez inteligentnejšie produkty až po fascinujúce trháky. 

Práca v Civil 3D

V Civile je možné pracovať s bodovým poľom v rade vstupných formátov, vrátane MDB a LandXML. Je možné načítať mapové a GIS dáta z radu zdrojov, vrátane WMS a WFS. Civil 3D pracuje so štandardným formátom DWG, takže dáta je možné zdieľať s ďalšími aplikáciami firmy Autodesk. Civil 3D je aj výkonnou platformou pre tvorbu nadstavbových aplikácií, ponúka široké API rozhranie (.NET, ARX).

Civil 3D obsahuje aj ďalšie funkčné moduly:

 • Storm and Sanitary Analysis
 • Hydraflow Storm Sewers
 • Hydraflow Hydrograph
 • Hydraflow Express

Návod na inštaláciu

Novinky

Promo AutoCAD

Využite Promo na nové licencie! Ušetrite na licenciách 20% na: AutoCAD LT/ LT for Mac

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter