Finley Engineering Group International

Zákazník: Finley Engineering Group International, s.r.o.
Software: Autodesk Product Design & Manufacturing Collection

Finley Engineering Group Internation je americká spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou, ktorá sa zaoberá komplexným návrhom mostných konštrukcií. Naším prínosom pre Finley prostredníctvom software od Autodesku je prepojenie fáz procesov samotného návrhu a do značnej miery automatizácia tvorby výkresovej dokumentácie. Zrýchlila sa produkcia projekčnej dokumentácie vďaka parametrickému modelu, vznikajú technicky vyspelejšie ponuky a minimálna chybovosť. Vďaka presnej vizuálnej kontrole v 3D modeli, minimalizovali riešenie kolízií odhalených až na stavbe.

Pre Finley Engineering Group International sú kľúčové dva faktory: práca projektantov na tej najvyššej možnej úrovni a prístup ku klientovi, ktorému sa snaží ušetriť čas a peniaze. Zavádza preto také inovácie, vďaka ktorým sú schopní znížiť ako prácnosť na danom projekte, tak aj nevyhnutný rozpočet. S tým súvisí hlavne voľba vhodného software a digitálnych modelov. Finley Engineering Group International sa rozhodlo na tvorba mostných segmentov využiť software balík Autodesk PDM Collection, a z neho najmä Inventor.

Vďaka implementácii BIM modelovania a súvisiacich metodík sú schopní prepojiť jednotlivé fázy samotného návrhu a do značnej miery automatizovať proces výrobnej dokumentácie. Na niektorých projektoch sa tak podarilo znížiť prácnosť z mesiacov na týždne.

Jednotlivé mostné segmenty sa môžu líšiť až desiatkami parametrov, kedysi návrh a následná tvorba výrobnej dokumentácie k mostným konštrukciám znamenala veľké množstvo manuálne tvorených výkresov, a s tým bola spojená veľká prácnosť. Dnes dokážeme vďaka parametrickému modelovaniu v Inventore vygenerovať výkresy pre desiatky segmentov počas niekoľkých dní. Jednotlivé segmenty potom stačí pospájať za seba, čím vznikne 3D BIM model konštrukcie.

BIM modelovanie sa pre nás stalo skutočnou pomocou i v prípade náhle vzniknutej zmeny, ktorá sa môže týkať kľudne i desiatok segmentov a ich výkresov. Teraz ju môžeme previesť iba raz, pričom sa vďaka previazanosti výkresov s centrálnym modelom automaticky premietne do všetkých dotknutých výkresov. Nemusíme ich teda všetky zložito prechádzať a ručne opravovať, s čím mohlo súvisieť riziko vzniku zbytočných chýb.  Vďaka presnejšej vizuálnej výpočtovej kontrole kolízií v 3D modeli navyše nemusíme vzniknuté problémy riešiť až vo chvíli, kedy sa na ne príde počas stavby, čo vždy viedlo k oneskoreniu, nárastu prácnosti a v neposlednom rade k ušlému zisku.

Výsledkom projektovania v Inventore sú technicky vyspelejšie ponuky, dokumentácia vykazuje výrazne menšiu chybovosť a zákazník dostane 3D vizualizáciu diela. Zároveň vďaka efektívnosťi a lepším nástrojom môžu porovnať viac variant a vybrať tú najvhodnejšiu. S Autodesk riešením strávi na projektoch výrazne menej času a sú schopní pružnejšie reagovať na zmeny v projektoch.

Ako vyzerá riešenie v Inventore a v praxi? A aké možnosti nám ponúka virtuálna realita? To všetko a niečo viac sa dozviete v našom videu nižšie:

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

Prihláste sa na odber noviniek
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter