Úvod do generatívneho navrhovania

V tomto článku si na základe webináru Úvod do generatívneho navrhovania vysvetlíme, čo je generatívne navrhovanie, ako táto technológia pracuje a v neposlednom rade, ako vám môže pomôcť a ako s ňou môžete začať pracovať.

Nikdy predtým nerástla populácia a s tým spojená kúpna sila, tak ako za posledné roky. Holým faktom je teda rastúci dopyt po autách, domoch a infraštruktúre. 

Tým, že máme potrebu vyrábať viac, zvyšujeme negatívny dopad na životné prostredie a našu spoločnosť. Z toho vyplýva, že musíme hľadať nové cesty a spôsoby navrhovania a ako vyrábať viac, ale s menšími zdrojmi, či už sa jedná o materiál alebo ľudí.

Technológia generatívneho navrhovania pomáha konštruktérovi zásadne zmeniť prístup k riešeniu konštrukčných problémov. Využiť omnoho viac vstupných premenných, než by konštruktér reálne zvládol sám. 

Pri využití generatívneho navrhovania začíname na začiatku s očakávanými cieľmi. Určujeme, že potrebujeme diel, ktorý bude plniť špecifickú funkciu, ktorý bude upevnený a namáhaný konkrétnym spôsobom a kľudne aj v niekoľkých možných scenároch a potom určujeme, že máme konkrétne výrobné možnosti a obmedzenia ako z pohľadu použitých materiálov, tak z hľadiska výrobných technológií

Technológia generatívneho navrhovania na základe týchto vstupov generuje všetky možné riešenia, ktoré odpovedajú zadaným požiadavkám. Tým ukazuje konštruktérovi konkrétne možné smery, ktorými by sa mal uberať zásadný posun oproti čisto ľudskému prístupu.

Generatívne navrhovanie je možné bez problémov aplikovať na už existujúce dáta a diely, ale ideálne je využitie v ranej fáze vývoja, kedy ešte nemáte ani žiadnu geometriu, iba viete, že akú funkciu bude napríklad plniť.

Prostredie generatívneho dizajnu je prehľadné logickým usporiadaním a vedie vás celým procesom tvorby. Ukážka pracovného postupu vo videu kombinuje Autodesk Inventor a Fusion 360. Tento postup je v súčastnosti najrelevantnejší, keďže tieto nástroje sú jedny z najpoužívanejších CAD systémov.

Nechajte si od nás nezáväzne poradiť

S radosťou vám poradíme pri výbere vhodného nástroja pre vás. 
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter