5 dôvodov na prechod z 2D AutoCAD na 3D Inventor a balík PDMC

AutoCAD je už desaťročia najpoužívanejší 2D softvér. Tak ako sa zlepšujete Vy, tak sa postupne zlepšoval aj AutoCAD. Pre váš ďalší progres je však potrebné sa posunúť ďalej a prekročiť hranice do sveta 3D. Je čas na zmenu, vyššiu produktivitu, efektivitu a kvalitu.

5 dôvodov prečo začať používať naše portfólio produktov Product Design & Manufacturing Collection, ktoré poskytuje softvérové nástroje, potrebné na modernizáciu postupov a flexibilnú prípravu priemyselnej výroby počas celého procesu vývoja a výroby.

1. UROBTE SVOJ KONŠTRUKČNÝ PROCES FLEXIBILNÝM

Parametrické 3D modelovanie prepája geometriu objektov s ďalšími vlastnosťami, čo prináša výrazne skrátenie času pri zmene konštrukčného návrhu. Zmenou parametra aktualizujete geometriu v celom konštrukčnom návrhu, vrátane výkresov vygenerovaných z 3D modelov. Takéto zmeny sa automaticky aktualizujú naprieč všetkými pripojenými dátami bez nutnosti manuálneho zásahu. 

Prechodom z 2D výkresov na parametrický  3D model, boli spoločnosti Bosch Rexroth Canada a Seibu schopné zrýchliť o 50% zmeny oproti 2D.

2. VIZUALIZUJTE A LEPŠIE KOMUNIKUJTE S KONŠTRUKCIOU V 3D

3D modely poskytujú Vám aj ostatným jasnejšiu predstavu o Vašom návrhu vďaka čomu viete jednoduchšie odhaliť prípadné chyby a optimalizovať svoj návrh. V prípade potreby vám umožňujú generovať vysokokvalitné renderované obrázky ako aj kinematicky overiť funkčnosť vášho návrhu ešte pred vyrobením prvého fyzického prototypu. Vďaka Digitálnemu prototypingu, zrýchlite vývoj nových výrobkov z nižšími nákladmi a s menším počtom fyzických prototypov pred zahájením výroby. 

„ v 2D výkrese je náročné odhaliť nedostatky návrhu, kolízie a chyby vo funkčnosti. Často sme zistili konštrukčné nedostatky až pri zostavovaní stroja, čo si vynútilo prepracovanie návrhu, zvýšené náklady a nedodržanie termínov. Vďaka prechodu do 3D takéto chyby odhalíme už vo fáze návrhu.”

– Yoshihiro Ito, Development Division Chief,
Seibu Electric & Machinery, Ltd.

Vyskúšajte Inventor zadarmo na 30 dní

Program AutoCAD si môžete vyskúšať úplne zadarmo. Vyskúšajte si 3D prostredie, modelovanie a kresliace prvky v rámci bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzii.

3. AUTOMATIZÁCIA KONFIGURÁCIE PRODUKTU

S pridaním parametrov je možné definovať pravidlá, ktoré automaticky nakonfigurujú produkty podľa špecifikácie zákazníka. Konfiguráciu výrobku vie potom urobiť obchodný tím prípadne si výrobok nakonfiguruje samotný zákazník. Konštrukčný tím potom svoj čas môže venovať na zlepšovanie stávajúcich ako aj vývojom nových výrobkov.

Po prechode na parametrické 3D a využitím automatickej konfigurácie produktov bola, spol. Viewrail bola schopná skrátiť čas návrhu zo 4 hodín na 2 minúty a zvýšiť objem dokončených mesačných objednávokz z 12 na 150.

4. ZEFEKTÍVNENIE SPOLUPRÁCE KONŠTRUKCIE A VÝROBY

3D parametrický model vieme využiť na generovanie CAM programov. Pri zmene modelu sa pripojený CAM program automaticky aktualizuje pri každej zmene. Kusovník je automaticky generovaný s 3D modelu a vieme ho spravovať spolu s 3D dátami, 2D výkresmi ako aj s CNC programami. Tieto všetky časti sú medzi sebou prepojené a v prípade zmeny sa automaticky aktualizujú.

 „Integráciou dát konštrukcie s technológiou preklenula naša spoločnosť priepasť medzi konštrukčným a výrobným tímom, čo umožňuje okamžite reagovať na zmeny ich aktualizáciou a poskytuje tímovú spoluprácu na projektoch..”

Gavin Thomas, CNC Manager,
Robert Page Engineering

5.DIGITÁLNE TESTOVANIE A ANALÝZA KONŠTR. NÁVRHOV

Použitie CAE simulačných softvérových nástrojov integrovaných do CAD modelovacieho prostredia poskytuje príležitosť testovať a analyzovať návrhy včas, ešte počas procesu vývoja. Od overenia tolerancie dielov, až po statiku či tepelnú analýzu, môžete získať okamžitú spätnú väzbu z CAE simulácie a rozhodnúť sa o konštrukčnej zmene okamžite. Zároveň upravíte 3D model tak, aby vyhovoval CAE počítačovým simuláciám.

Prechod z 2D na 3D umožnil spol Saito Separator začleniť CAE-softvérovú simuláciu do procesu návrhu, čím sa znížili náklady na produkt o 25-30%.

O spoločnosti Autodesk

Technológia Autodesk zahŕňa architektúru, inžinierstvo, stavebníctvo, dizajn a výrobu produktov, médiá a zábavu, čím umožňuje inovátorom na celom svete riešiť veľké i malé výzvy.

Softvéry od Autodesk pomáhajú zákazníkom navrhovať a vytvárať lepšie výrobky pre všetkých, od zelenších budov cez inteligentnejšie produkty až po fascinujúce trháky. 

Viac o...

Portfólio produktov, umožňuje zastrešiť kompletný proces od návrhu cez tvorbu modelu, jeho testovanie, simulácie, vizualizácie až po priame zadanie do výroby. 

Vytvárajte presné 3D modely v kratšom čase a s nižšími nákladmi. Inventor Professional, 3D softvér ktorý ponúka komplexné riešenia na profesionálnej úrovni.

Autodesk AutoCAD® je software CAD (Computer-Aided Design), na ktorý sa architekti, projektanti a konštruktéri spoliehajú pri tvorbe presných 2D a 3D výkresov. 

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

Novinky

CYBER WEEK

Akcia Autodesk CYBER WEEK je tu Zľavy až do 25% CYBER WEEK Podmienky Promo akcie:

Fusion 360 Promo

Ušetrite až 33% na licenciách Fusion 360 Ponuka končí 31.10.2023 Do E-SHOPU Podmienky promo akcie:

Vault Update 2024

Vault 2024 Update Nové funkcie, tipy, skratky, funkčnosť a viac. Vault Professional 2024 Tak ako

Inventor Update 2024

Inventor Professional 2024 Update Nové funkcie, tipy, skratky, funkčnosť a viac. Tak ako každý rok,

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter