Čo je nové v AutoCAD 2025?

AutoCAD Icon    Novinky, vylepšenia, opravy…

Autodesk sa zaviazal vytvoriť najvýkonnejší CAD nástroj na trhu. V AutoCAD 2025 budete môcť otvárať 2D súbory až dvakrát rýchlejšie ako v roku 2024,“                Marcus O’Brien, viceprezident AutoCADu.

Pre architektonické, inžinierske a stavebné firmy poskytne AutoCAD 2025 hlbšie prepojenia v rámci portfólia Autodesku. „Ak zákazníci AutoCADu používajú Autodesk Docs, budú môcť využiť skutočne prepojenú cloudovú skúsenosť,“ povedala Dania El Hassan, riaditeľka produktového manažmentu AutoCAD. „Pomocou importu značiek môžu zákazníci zdieľať svoje súbory PDF v dokumentoch pre spätnú väzbu a okamžite vidieť tieto označenia v AutoCADe, vďaka čomu sú iterácie návrhov rýchlejšie v rámci geograficky distribuovaných tímov.

AutoCAD 2025 tiež vylepšuje vaše skúsenosti s 2D a 3D návrhom o funkcie, ktoré vám naďalej odomykajú prehľady a automatizáciu pomocou umelej inteligencie Autodesk. „Som hrdá na to, že urýchľujeme prácu zákazníkov pomocou výkonnej AI pre CAD priemysel,“ povedala El Hassan. „Zameraním sa na najpoužívanejšie pracovné postupy umožňuje AutoCAD zákazníkom sústrediť sa na ich najkreatívnejšiu prácu, čo vedie k lepším výsledkom a posúva CAD viac do sveta AI

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o niektorých najnovších možnostiach aplikácie AutoCAD 2025.

Zvýšená kreativita

Prepojené návrhy

Funkčnosť šitá na mieru

Smart Blocks

Smart blocks (Inteligentné bloky), ktoré boli prvýkrát predstavené v AutoCAD 2024 s funkciami umiestnenia a výmeny, predstavujú len jeden zo spôsobov, ako AutoCAD naďalej využíva umelú inteligenciu Autodesku na zlepšenie základného zážitku z 2D kreslenia. AutoCAD 2025 teraz predstavuje dve nové funkcie, ktoré vám pomôžu zlepšiť efektivitu návrhu prostredníctvom opätovného použitia obsahu a štandardizácie vo vašich výkresoch.

Nové funkcie Smart Blocks, ktoré sme uviedli v AutoCAD 2025, predstavujú náš záväzok k inováciám a poskytovaniu hodnoty našim zákazníkom,“ povedala El Hassan.

Tento nástroj vám umožňuje vyhľadávať vo výkresoch výberom geometrie a následným zvýraznením všetkých zodpovedajúcich objektov nájdených na výkrese, pričom tiež poskytuje možnosti na ich konverziu na inštancie bloku pomocou umelej inteligencie Autodesk.

Vyhľadávanie a konvertovanie umožňuje efektívnejší pracovný tok v rámci AutoCADu. Bloky sa môžu stratiť alebo môže byť náročné s nimi pracovať a táto funkcia umožňuje efektívnejší prístup, šetrí čas a rýchlo vytvára nové bloky z prvkov vo výkrese.
Joe VanderPluym, Design Associate

S druhou funkciou Smart Blocks: Object Detection Tech Preview môžete naskenovať kresby, nájsť objekty a previesť ich na bloky. Tento nástroj je navrhnutý tak, aby vám pomohol ušetriť čas pri čistení výkresov, ktoré boli nakreslené bez použitia blokov, vytvorené pomocou iných softvérov, alebo importované z iných formátov súborov, ako je PDF.

Sme nadšení, že môžeme v AutoCAD 2025 vydať Object Detection ako technickú ukážku,“ povedala Britta Ritter Armour, senior produktová manažérka pre údaje AutoCADu a AI. „Je to nový typ funkcie, ktorá nám umožňuje vylepšovať funkčnosť počas celého roka bez toho, aby používatelia museli aktualizovať svoj softvér.“

Táto funkcia je ukážkou technológie, ktorá je stále vo vývoji a bude sa časom vyvíjať a zlepšovať – vrátane schopnosti rozpoznať a rozlíšiť objekty, ktoré sa dajú navrhnúť ako bloky. V čase vydania táto funkcia funguje iba v pôdoryse a je najlepšia na zisťovanie architektonických prvkov na pôdoryse. Najnovšie informácie nájdete na stránke pomocníka aplikácie AutoCAD 2025.

Vyskúšajte Autodesk AutoCAD zadarmo na 30 dní

Program  si môžete vyskúšať úplne zadarmo. Vyskúšajte si 2D a 3D prostredia, modelovanie a kresliace prvky v rámci bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzii.

Autodesk Asistent

Funkcia Autodesk Assistant, ktorá bola prvýkrát predstavená v aktualizácii AutoCAD a AutoCAD LT 2024.1, poskytuje zákazníkom rýchly prístup k zdrojom pomoci pomocou vstavanej palety. V aplikácii AutoCAD 2025 je teraz Autodesk Assistant rozšírený o Autodesk AI pre konverzačné rozhranie, ktoré poskytuje generatívne odpovede.

Predtým som vždy používal iné nástroje na hľadanie informácií, ale ak chcete nájsť niečo, čo funguje na váš konkrétny problém, musíte vždy špecifikovať oveľa viac. Asistent Autodesk mi v skutočnosti dáva správne príkazy priamo v odpovedi, čo je presne to, čo by som od asistenta s umelou inteligenciou potreboval.
Markus Karlsson, hlavný konštruktér, oddelenie stavby lodí

Pýtajte sa otázky týkajúce sa funkcií AutoCADu a riešte problémy pri navrhovaní bez toho, aby ste museli opustiť pracovný priestor, a získajte príslušné vzdelávacie zdroje na základe vašich otázok. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa prostredníctvom rovnakého rozhrania spojiť s pracovníkom zákazníckej podpory spoločnosti Autodesk – môžete tak pokračovať v práci a zároveň komunikovať s naším tímom.

Autodesk Assistant s Autodesk AI je v aplikácii AutoCAD 2025 k dispozícii len v angličtine.

Nemáte AutoCAD ?

Začnite naplno využívať softvér  pri tvorbe presných 2D a 3D výkresov.

Vylepšenia pre projekty v Autodesk Docs

AutoCAD 2025 prináša niekoľko vylepšení pre zákazníkov, ktorí spravujú projekty pomocou Autodesk Docs – cloudového spoločného dátového prostredia, ktoré je k dispozícii s kolekciou AEC Collection. Pomocou funkcie Markup Import môžete teraz do AutoCADu pripojiť súbory PDF so značkami vytvorenými v aplikácii Autodesk Docs a priebežne synchronizovať zmeny vykonané kolegami pomocou kompletnej sady nástrojov na značenie v Docs.

V AutoCADe 2025 bol nástroj Activity Insights rozšírený o podrobné vlastnosti udalostí a možnosť filtrovania podľa verzie DWG s robustnými možnosťami porovnávania súborov – spojením funkcií z predchádzajúceho nástroja DWG History – a vytvorením jedného zdroja na skúmanie všetkých zmien výkresu v priebehu návrhu. Verziovanie je teraz podporované pre výkresy spravované v službe Autodesk Docs, pričom na zobrazenie nástroja Activity Insights nie je potrebné žiadne ďalšie nastavenie ani konfigurácia. Začnite sledovať viac ako 35 typov aktivít, ktoré si môžete prezerať pomocou palety Activity Insights alebo priamo z úvodnej karty AutoCADu bez toho, aby ste museli otvárať výkresy.

Do špecializovaných nástrojov AutoCADu sme tiež pridali ďalšie možnosti aplikácie Autodesk Docs. V programe AutoCAD Plant 3D 2025 teraz môžete spolupracovať na projektoch v rámci podzložiek a symboly zvarov sa zobrazujú v prehliadači Autodesk Docs Viewer aj v programe Navisworks. Oba nástroje AutoCAD Architecture 2025 a AutoCAD MEP 2025 teraz podporujú automatickú synchronizáciu súborov DWG medzi viacerými používateľmi a strojmi pri práci s projektmi umiestnenými na Autodesk Docs. Zvyšuje sa tým produktivita tímov, ktoré vyžadujú súčasnú spoluprácu na súboroch od viac ako dvoch používateľov bez ohľadu na to, odkiaľ sa rozhodnú pripojiť.

Základný výkon a kreslenie

V aplikáciách AutoCAD 2025 a AutoCAD LT 2025 máte teraz možnosť nakresliť hranice šrafovania po spustení príkazu – už sa nemusíte spoliehať na existujúce hranice v rámci výkresového plátna a zabezpečiť, aby šrafovanie vyplnilo len presne ten priestor, ktorý potrebujete.

Okrem kreslenia šrafovaných oblastí môžete teraz vytvárať šrafované textúry pozdĺž ciest pomocou zadanej šírky – čím sa ešte viac rozšíri a zefektívni možnosť používať šrafovanie na vytváranie zvýraznení a zlepšenie čitateľnosti výkresov.

ArcGIS® Basemaps

Podkladajte svoje projekty reálnymi geografickými informáciami pomocou podkladových máp ArcGIS® od Esri, ktoré sú teraz k dispozícii priamo v programe AutoCAD 2025.

Prístup k piatim základným mapám vo forme satelitných a leteckých snímok s vysokým rozlíšením, OpenStreetMaps a Streets spolu so svetlosivými a tmavosivými monochromatickými mapovými štýlmi, ktoré poskytujú architektom, inžinierom a stavebným odborníkom podklady na prijímanie informovaných rozhodnutí.

Ďalšie informácie

Ak chcete podrobne preskúmať tieto funkcie a vylepšenia, ako aj ďalšie aktualizácie zahrnuté v aplikáciách AutoCAD 2025 a AutoCAD LT 2025, pozrite si nasledujúce stránky:

Čo je nové v aplikácii AutoCAD 2025
Čo je nové v aplikácii AutoCAD LT 2025
Novinky v aplikácii AutoCAD for Mac 2025
Čo je nové v programe AutoCAD LT pre Mac 2025

ZDROJ: Autodesk.com 2024 The AutoCAD TEAM: https://www.autodesk.com/blogs/autocad/autocad-2025/

Novinky

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

Akcia na 3DCONNEXION

Akcia na produkty 3DCONNEXION Akcia platí len do 30.6.2024 alebo do vypredania zásob. 1. 3D

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter