Pokročilé funkcie, ktoré vám zefektívnia prácu

Ak ste sa už zoznámili s používateľským rozhraním a výhodami Fusion 360, máme pre vás niekoľko tipov na pokročilé funkcie, ktoré vám uľahčia a zefektívnia prácu a umožnia vám simulovať veci, ktoré konkurenčné nástroje neponúkajú a ak aj áno, budú vás stáť mnohonásobne viac.

Generatívny design

Fusion 360 vďaka generatívnemu designu dokáže na základe vstupných parametrov, ktoré zadáte (zaťaženie, požadovaná pevnosť, materiály na výrobu, spôsob výroby)  sám navrhnúť tvar, varianty a vhodné riešenia. Vďaka tomuto rozšíreniu je možné optimalizovať návrhy pre konkrétne materiály, či skúšať nové výrobné techniky.

Túto funkciu využijú firmy z oblasti automotiv, letectvo, stavebníctvo, napr. pri navrhovaní dispozičného riešenia domov, bytov a kancelárií.

Zvýšte výkon a produktivitu vašich modelov

V rámci generatívneho designu môžete definovať typ materiálu modelu, výrobnú metódu modelu a ďalšie kritéria výkonu. Vďaka pokročilej simulácií nástroj sám navrhne nové spôsoby, ako znížiť hmotnosť, zvýšiť celistvosť konštrukcie a predĺžiť životnosť vašich modelov.

Generatívny design dokáže rýchlejšie preskúmať ďalšie nápady vďaka tomu, že využíva silu strojového učenia a funguje na princípoch umelej inteligencie. Pri navrhovaní sa už viac nemusíte báť zlyhania, nakoľko môžete designovať toľko nápadov a riešení, koľko len chcete. Výhodou je, že vo Fusion 360 je možné všetky modely porovnávať a exportovať len ten, ktorý je pre vás najlepší.

Znížte náklady na výrobu

V neposlednom rade vám generatívny design umožní nájsť riešenie pre konsolidáciu dielov, redukciu materiálu a cenu rôznych výrobných metód. Vďaka dátam môžete porovnávať všetky náklady a jednoducho si tak odpoviete na otázku, či je stále výhodnejšie používať tradičné výrobné techniky alebo sa vydáte cestou inovácií.  

Pokročilé obrábanie

Fusion 360 umožňuje rýchle programovanie vášho stroja od vysoko efektívneho hrubovania s adaptívnym čistením až po zjednodušené ovládanie viacosového frézovania.

Táto funkcia slúži hneď k niekoľkým procesom:

 • Predĺženie obrábania (pokročilejšie výrobné technológie vrátane 5 osého programovania, optimalizácie dráhy nástroja, automatizácie procesov a overovania)
 • 2,5 a 3 osové frézovanie (urýchľuje nastavenie úloh a generuje dráhy nástrojov na výrobu kvalitných dielov, pomáha znižovať opotrebenie nástrojov)
 • 3 + 2 frézovanie (možnosť pozičného 5 osé programovania, ktoré výrazne zníži čas potrebný na nastavenie stroja medzi operáciami)
 • 4 osové frézovanie (vytvárajte indexované alebo zalomené dráhy nástrojov pre komplexnú geometriu)
 • 5 osové simultánne frézovanie (frézujte zložitú geometriu, vyhýbajte sa kolíziám a znižujte počet nástrojov, aby ste dosiahli dokonalý povrch modelu)
 • Nastavenie sondovania (využite dotykové sondy v stroji na zjednodušenie procesu nastavenia)
 • Sústruženie (naprogramujte 2D sústružnícke súčiastky a pomocou simulácie polotovaru overte svoje dráhy nástrojov, identifikujte chyby alebo kolízie)
 • Sústruženie a frézovanie (kombinujte frézovacie a sústružnícke operácie a vytvárajte zložitejšie diely)

Vodný prúd, laserový rezač, plazmový rezač (generujte dráhy nástrojov z prvkov pevného modelu, prevádzkujte rezanie vodným prúdom, laserom a plazmou)

Chcete si funkcie Fusion 360 otestovať?
Stiahnite si trial verziu Fusion 360 a vyskúšajte si, či vám nástroj vyhovuje.

Adaptívne – prispôsobivé obrábanie

Väčšina systémov generuje dráhu nástroja pri obrábaní podľa obrábanej geometrie, ktorú celý čas dodržiava. Pri procesoch ale zohrávajú úlohu aj ďalšie faktory, ako napr.: rezné podmienky, zaťaženie nástroja, objem materiálu v čase.

Funkcia adaptívne obrábanie vo Fusion 360 dodržiava konštantné podmienky pre nástroj v priebehu obrábania. Neprekračuje objem odoberaného materiálu v čase. Vďaka tomu je sa nemusíte obávať preťaženia nástroja.

Adaptívne obrábanie je priaznivý spôsob generovania dráhy nástroja, a preto sa hodí do väčšiny hrubovacích operácií.

Knižnica postprocesorov zdarma 

Postprocesor je článok vo výrobe, ktorý generuje a formátuje program – NC kód pre konkrétny stroj a riadiaci systém:

 • pomáha automatizovane riadiť CNC stroje
 • zabezpečuje bezpečnosť NC kódov

V rámci Autodesk Fusion 360 máte k dispozícií širokú škálu postprocesorov, ktoré generujú optimalizovaný NC kód pre riadiace systémy. 

Súčasťou programu Fusion 360 sú základné a univerzálne postprocesory vhodné pre rôzne typy riadiacich systémov. Medzi nimi napríklad Heidenhain, Fanuc, Haas, Siemens Sinumerik, Hôrke, Mazak a tiež aj postprocesory pre 3D tlačiarne najznámejších výrobcov.

Kompatibilita všetkých CAD formátov

Veľkou výhodou Fusion 360 je správa dát. V aplikácií môžete riadiť verzie pomocou nástrojov, zdieľať odkazy a prístupy z rôznych platforiem. Tým vám aplikácia uľahčí prácu nielen v rámci tímu, ale aj spoluprácu so zákazníkmi alebo partnermi, aj napriek tomu, že možno používajú iný nástroj. 

Dokáže prepojiť súbory z iných CAD programov ako Inventor, Creo, SolidWorks, NX a ďalších, ako aj s nepôvodnými dátami STEP či IGES. Tým sa zefektívňujú procesy v rámci rôznych platforiem.

Kompatibilita DWG výkresov

Fusion 360 vám zaručí aj kompatibilitu DWG natívnych výkresov z programu AutoCAD. V tomto formáte môžete ukladať 2D a 3D dáta. Nakoľko ide o formát od spoločnosti AutoDesk, môžeme ho považovať za štandard v oblasti výmeny 2D CAD dát. Preto je kompatibilita výkresov a súborov zaručená.

Stretnúť sa môžete s dvoma formátmi:

 • OpenDWG: Otvorený formát (od spoločnosti Open Design Alliance) sa síce podobá pôvodnému DWG, ale nie je s ním úplne kompatibilný. OpenDWG aktuálne dokáže zapísať a prečítať iba pravú DWG až do verzie 2013.
 • TrustedDWGTrustedDWG: Pravý a originálny formát (od spoločnosti Autodesk). Preskúma súbor a upozorní, ak nejde o oficiálny súbor DWG. Kompatibilita v takomto prípade nie je garantovaná s AutoCADom ani inou aplikáciou.

A mnoho ďalších funkcií

Samozrejme Fusion 360 vám môže poskytnúť aj ďalšie funkcie, vďaka ktorým jednoducho vymeníte zastaralý systém CAM. 

Okrem desiatok výrobných nástrojov má Fusion aj nástroje pre modelovanie a simuláciu, ktorých ovládanie je intuitívne rovnako ako aj celé rozhranie aplikácie. Výkonné nástroje umožňujú parametrické modelovanie komponentov a ich jednoduchú aktualizáciu. Pri modelovaní importovaných dielov tak môžete uskutočniť rýchle úpravy a aktualizáciu. Tiež vám uľahčí riadenie dráh nástrojov pri obrábaní.

10 dôvodov, prečo prejsť z vášho CAM systému na Fusion 360:

 1. Prijateľná a výhodná cena
 2. Prívetivé používateľské rozhranie
 3. Bohatý výber postprocesorov zdarma
 4. Integrovaná dokumentácia a správa dát
 5. Možnosť importu všetkých CAD formátov
 6. Aktualizácia produktu v cene
 7. Rýchlo prevod starých dát
 8. Tvorba výkresov v cene
 9. Množstvo vzdelávacích možností (školenie, komunita)
 10. Nové spôsoby spolupráce

Chcete si funkcie Fusion 360 otestovať?
Stiahnite si trial verziu Fusion 360 a vyskúšajte si, či vám nástroj vyhovuje.

Máte záujem o produkt?

V prípade nejasností nám zanechajte vaše údaje a my vám veľmi radi pomôžeme.

Prihláste sa na odber noviniek
O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter