6 dôvodov prečo využiť automatizáciu v Inventore

Stáva sa vám často, že trávite nadbytočný čas dokončovaním opakujúcich sa úloh, modelovaním štandardných funkcií alebo konfiguráciou produktov podľa vlastných špecifikácií? Zistite, ako automatizačné nástroje v aplikácii Inventor pomáhajú ušetriť váš čas ktorý využijete pri iných projektoch. Môžete si napríklad nastaviť, aby vám Inventor strážil hrúbku plechu u daného modelu, vytváral automatické exporty, dialógové okná, vytváral zostavy pri ktorých budete meniť veľkosti alebo rozostupy pomocou posuvníkov a pod.

1. Eliminujte náročnú prácu

Časté a opakujúce sa úlohy sú súčasťou práce, ale niekedy sú jednoducho veľmi zdĺhavé. Čo keby ste mohli Inventoru jednoducho povedať, aby za vás urobil všetku tú únavnú prácu? Definujte pravidlá, ktoré automatizujú tieto úlohy pomocou technológie iLogic v aplikácii Inventor. Môžete dokonca nastaviť pravidlá, ktoré sa automaticky spustia pri zadanej udalosti alebo akcii, napríklad pri vytváraní alebo otváraní dokumentu, zmene geometrie alebo potlačení komponentov zostavy.

„Modelovanie obežného kolesa manuálne, trvalo predtým niekoľko dní  – v iLogic to trvá asi 15 minút. Ak modelujeme stovky obežných kolies ročne, vytvorenie tohto programu sa absolútne oplatilo.

– Alex Curtin, produktový manažér spoločnosti FS-Elliott

2. Nakonfigurujte produkty podľa zákazníkových požiadaviek

Efektívne reagovanie na ponuky si vyžaduje rýchle pretavenie požiadaviek zákazníkov, do správne nakonfigurovaného modelu. Vytvorte pravidlá na riadenie produktu v konfigurátore pomocou parametrov, ktoré ste už použili pri vytváraní vášho 3D modelu. Ďalej vylepšite komunikáciu svojho dizajnérskeho zámeru pridaním formulára. S vašimi znalosťami zabudovanými do dizajnu môže každý ľahko nakonfigurovať dizajn podľa požiadaviek zákazníka a vy môžete investovať svoj čas do iných projektov.

Použitím iLogic vytvorila firma Viewrail vlastný generátor schodov ktorý im skrátil tvorbu návrhu zo 4 hodín na 2 minúty a zvýšil mesačný počet objednávok z 12 na 150.

Vyskúšajte Inventor zadarmo na 30 dní

Program AutoCAD si môžete vyskúšať úplne zadarmo. Vyskúšajte si 3D prostredie, modelovanie a kresliace prvky v rámci bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzii.

3. Prispôsobte na firemné štandardy

Kontrola vašej práce v porovnaní s firemnými štandardmi a osvedčenými postupmi je vždy zdĺhavé. Musíte poznať štandardy, zistiť, kde sa veci nezhodujú, a nájsť si čas, aby ste sa podrobne pozreli na svoj dizajn. Definovaním štandardov pomocou automatizačných nástrojov v aplikácii Inventor nemusíte robiť nič z toho. Namiesto toho Inventor automaticky kontroluje vaše modely, zostavy a výkresy. Ľahko zabezpečíte súlad pred vydaním a potvrdíte, že všetky zúčastnené strany dôsledne dodržiavajú osvedčené postupy. Nielenže vám ušetrí čas a peniaze, ale zlepší aj celkovú kvalitu vašich produktov.

„Ak ide o šablóny, iLogic má prístup ku všetkému. Inventor na nič nezabudne, takže nezabudnete ani vy čím znížite pravdepodobnosť chýb.

– Lune Riezebos, aplikačný špecialista na poskytovanie služieb, GEA

4. Bez zložitého programovania

Aj keď neexistuje žiadna skratka na naučenie sa niektorých základných programovacích techník, naučenie sa prostredia automatizácie dizajnu vám ušetrí čas aj bolesti hlavy. Začať s iLogic je jednoduché. Napríklad bežne používané úryvky kódu sa automaticky vypĺňajú do pravidiel, ktoré definujete, a sprievodca pomáha rýchlo vytvárať pravidlá pre konkrétne úlohy. Keď sa s nástrojom lepšie zoznámite, môžete využiť pokročilejšiu logiku. Čoskoro budete vytvárať sofistikované pravidlá využívajúce viac parametrov a atribútov, ktoré môže iLogic ovládať.

Máte tiež prístup k špecializovaným nástrojom na navrhovanie plechov, zvarových rámov a plastových dielov. Získajte prístup k existujúcim formulárom pomocou Obsahového centra a vytvorte bežne používané komponenty v návrhu zostavy.

„Naše 3D modely sú pre náš predajný proces veľmi dôležité a niekedy je potrebné ich dodať veľmi rýchlo. Musíme sa tiež uistiť, že model je presný a dobre vyzerá, aby sme mohli získať viac zákaziek. S týmto všetkým nám pomáha iLogic v Inventore.“

– Frederik Mussler, procesný inžinier a výkonný asistent generálneho riaditeľa, GARANT-Filter

Kúpiť Inventor

Začnite naplno využívať softvér Inventor a začnite modelovať už dnes.

5.Urýchlite validáciu návrhu a výroby

Automatizácia sa neobmedzuje len na konfiguráciu vášho 3D modelu. V skutočnosti to urýchľuje následné pracovné toky od konceptu až po výrobu. Kým iLogic pracuje s dielmi, zostavami a výkresmi, integruje sa aj s Inventor CAM na automatizáciu stratégií dráhy nástroja. Automatizujte nastavenie simulácie v Inventor Nastran. Zbavte sa tabuliek a pomocou analýzy tolerancie Inventor jednoducho zmeňte účel svojich existujúcich rozmerov a tolerancií. Potom Inventor Nesting generuje viaceré možnosti ukladania plechov na zníženie plytvania materiálom a vytvára porovnávacie správy na posúdenie celkovej efektívnosti, celkových nákladov a času obrábania. Môžete dokonca automaticky extrahovať výrobné pokyny z vášho 3D modelu.

Špecializované nástroje pre automatizáciu umožnili spoločnosti Technica International zefektívniť prechod od inžinierstva k výrobe, čím sa skrátil čas v ich celkovom procese zo 16 hodín na jednu hodinu.

6.Rozšírte automatizáciu po celej firme

Keď už implementujete automatizáciu do svojich inžinierskych pracovných postupov, prečo nerozšíriť výhody automatizácie na celú vašu organizáciu a tiež na vašich zákazníkov? Zrýchlite svoj pracovný proces a zlepšite flexibilitu svojho podnikania pripojením svojich obchodných systémov k výkonným webovým službám. Pomocou platformy Forge sprístupnite svoje konštrukčné a inžinierske údaje kolegom, zákazníkom a dodávateľom spoločnosti prostredníctvom cloudu.

Nový dizajnový nástroj Forge šetrí našim inžinierom čas pri každom projekte. Ešte dôležitejšie je, že zákazníci môžu dokončiť svoje vlastné návrhy online bez toho, aby vedeli, ako používať Inventor.

– Kelly Kokesh, manažér inžinierskych služieb, Advanced Dreinage Systems

Viac o...

Portfólio produktov, umožňuje zastrešiť kompletný proces od návrhu cez tvorbu modelu, jeho testovanie, simulácie, vizualizácie až po priame zadanie do výroby. 

Vytvárajte presné 3D modely v kratšom čase a s nižšími nákladmi. Inventor Professional, 3D softvér ktorý ponúka komplexné riešenia na profesionálnej úrovni.

Potrebujete poradiť?

S radosťou vám pomôžeme, odpovieme na otázky alebo pripravíme špecifickú ponuku, či už potrebujete pomoc v oblasti BIM, CAM, CAD, 3D tlače, IT, konštrukčných prác, školením, alebo s nákupom hardvéru či softvéru.

Novinky

Promo AutoCAD

Využite Promo na nové licencie! Ušetrite na licenciách 20% na: AutoCAD LT/ LT for Mac

Novinky v AutoCAD 2025

Čo je nové v AutoCAD 2025?     Novinky, vylepšenia, opravy… „Autodesk sa zaviazal vytvoriť

O nás

Firma bola zapísaná do Obchodného registra 28.7.1992 po transformácii z obchodného združenia, ktoré pôsobilo na trhu od roku 1989. Od 17. augusta 1998 má spoločnosť zaregistrovanú ochrannú známku.

© Map.sk copyright 2019

Buďte na dosah

Hľadáte viac informácií?
Radi Vám pomôžeme

KONTAKTUJTE NÁS
Buďte na dosah

Náš newsletter Vám zabezpečí pravidelný prísun noviniek v produktoch, aplikáciách a technológiach.

CHcem newsletter